View job here

Suntem o companie de comerț electronic in centrul Berlinului. În prezent InnovaMaxx GmbH are 170 de angajați din 20 de țări și a fost numită „Campioana Creșterii 2019” de către revista Focus. Suntem în topul 50 în FINANCIAL TIMES, fiind una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa în anul 2019. Angajații noștri împărtășesc o pasiune majora pentru inovații. Avem un grad înalt de auto- motivare, deoarece lucrăm într-o echipă mare, unită și ne ajutăm reciproc pentru a dezvălui potențialul nostru maxim.

Aflați mai mult despre noi la acest link: https://youtu.be/BkDlb_JZ_6k

Pe tine te cautam pentru pozitia de dezvoltator front-end (m/f/d)

Responsabilităţile tale:

  • Optimizarea vitezei şi a modului de utilizare a magazinului nostru online
  • Studiul şi cercetarea riguroasă in materie de dezvoltare şi folosire a tehnologiilor actuale
  • Optimizarea utilitaţii
  • Dezvoltare de web design personalizat/ Responsive Design pentru prezentarea soluţiilor noastre de software pe diverse dispozitive (de ex. Desktop-Computer, Smartphone sau Tablete)

Profilul tău:
• Studii universitare absolvite in domeniul Informatică sau calificări similare
• Cunoştinţe foarte bune de HTML, CSS şi JavaScript modern
• Experienţă cu web design personalizat/Responsive Web Design
• Mod de lucru independent şi structurat, cu abilităti de gandire analitică
• Fară teamă de backend

Ce vă puteți aștepta de la noi:

  • Plată orientată pe piață șivolatilă
  • O echipă motivată cu un scopcomun
  • Educațieprogresivă
  • Angajarea pe termenlung

Vă rugăm să ne trimiteți cererea dvs. și documentele necesare pentru a afișa salariul de întreținere și data de începere cât mai curând posibil prin portalul nostru de locuri de muncă. Vă rugăm să ne trimiteți documentele în limba engleză.